Haberler

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI SÜRÜYOR

Font Boyutu

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan ve 13’üncü yüzyılda görülmeye başlayan esnaf kuruluşu olan Ahilik, çeşitli etkinlikle kutlanıyor. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf odalarının temsilcilerini ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, ahilik geleneğinin günümüzde de yaşatılıyor olmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 

Bursa Sanayi ve Ticaret İl müdürü Mahmut İnan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanvekili Hüseyin Köse ile esnaf odalarının temsilcileri Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ’ı ziyaret etti. Tarihi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkanvekili Karadağ, unutulmaya yüz tutmuş ahilik geleneğinin günümüzde de yaşatılıyor olmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Ahilik teşkilatının iş ahlakını yayan ve benimseten bir kuruluş olduğunu hatırlatan Karadağ, “Alın teriyle kazanılan bir sermaye olmayınca toplumda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle bir ahilik kültürüyle yoğrulan esnafımız toplum yapı içinde büyük önem taşıyor” dedi.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanvekili Hüseyin Köse de Bursa’daki esnaflar olarak Ahilik geleneğini en iyi şekilde yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Köse, özellikle son dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sağladığı desteklerden dolayı Başkan Altepe ve tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 15.10.2010 | Okunma sayısı:5970

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu