Haberler

"Afrin Harekatı gecikseydi, Türkiye´nin haritası değişirdi"

Font Boyutu

BURSA- Büyükşehir Belediyesi, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü’nce düzenlenen “Erguvani Sohbetler” programının Şubat ayı konuğu tanınmış gazeteci ve yazar Abdurrahman Dilipak oldu.

İncirli Kültür Merkezi’nde Gazeteci-Yazar Nihat Nasır’ın moderatörlüğünü yaptığı, program Dilipak hayranları tarafından ilgiyle izlendi. Dilipak’ı dinleyenler arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse’de vardı. Sözlerine İslam anlayışının merkeze Hakkı koyduğunu ve Müslümanlara adaletle davranmak gibi önemli bir sorumluluk yüklediğini, bu nedenle de hukukun sadece insanları değil, bütün canlıları kapsadığını hatırlatmakla başlayan Abdurrahman Dilipak, iki saati aşkın konuşmasında güncele dair birçok konuya değindi.

Türkiye Afrin’de batı ve ABD’ye karşı savaşıyor

Özellikle Türkiye’nin “Afrin” operasyonunun taşıdığı öneme dikkat çeken Dilipak, “Eğer birkaç ay daha geç kalınmış olsaydı, ABD’nin kontrolündeki terör örgütünün sınırı Toros dağlarına dayanacak, harita değişecekti” gibi hayli dikkat çeken bir iddia da bulundu. Bir harita üzerinden operasyonun bütün evrelerini tek tek açıklayan Abdurrahman Dilipak, Türkiye’nin görünüşte YPG’li teröristlerle çarpıştığını ve fakat gerçekten başta ABD olmak üzere Almanya, Fransa, İsrail ve hatta İngiltere ile savaştığını söyledi. Dilipak “Cehennemin ateşi Esed’in ateşinden daha güçlüdür. Mazlumdan yana zalimin karşısında olacağız. Biz âlemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Biz Müslümanlardanız ve Müslümanlar kardeştir. Kapitalizm ve Siyonizm yıkılma eşiğine gelmiştir. Mavi Marmara bu kişilerin karizmasını yerle bir etmiştir” dedi.

Yeni bir dünya düzeni kuruluyor

Operasyonun bir ayını doldurmak üzere olduğunu ve şuana kadar çok önemli gelişmeler kaydedildiğine vurgu yapan Dilipak, konuşmasının sonunda “Bilişim Teknolojisinin” ulaştığı duruma ve yeni bir dünyanın kurulduğuna dikkat çeken bir değerlendirme yaptı. Dilipak “Yeni bir dünyaya hazır olmamız gerekiyor. Örneğin AliExpress’in aylık geliri 10 milyar dolar iken Çanakkale Köprüsü 9 milyar dolar. Bunlarla mücadele edemezseniz geleceğimiz diye bir yer kalmayacak” diye konuştu. İzleyenlerin sorularıyla üç saati aşan program, bir hayli verimli geçerken, hafızalarda çarpıcı izler bıraktı. Programın sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse,  Dilipak’a teşekkür etti ve kendi adına dikilen çınar fidanı sertifikasını takdim etti.

 BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 18.02.2018 | Okunma sayısı:1467

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir