Haberler

AFETE KARŞI GÜÇBİRLİĞİ

Font Boyutu

12 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

AFETE KARŞI GÜÇBİRLİĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE AKUT, ORSAT VE MAK ARASINDA İMZALANAN ‘BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE HİZMETLERİNE GÖNÜLLÜ KATILIM PROTOKOLÜ’, OLASI AFETLERLE MÜCADELENİN DAHA SERİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ SAĞLAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ile afet ve acil durumlarda birlikte hareket etmek adına Arama ve Kurtarma Derneği (AKUT), Orhangazi Su Sporları Kulübü Derneği (ORSAT) ve Mudanya Belediyesi Arama ve Kurtarma (MAK) ekibi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İl Özel İdareleri ve Belediye Hizmetlerine katılım yönetmeliği kapsamında düzenlenen ‘Büyükşehir İtfaiye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Protokolü’, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile AKUT, ORSAT ve MAK yöneticileri arasında imzalandı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, protokole göre yangın, su baskınları ve diğer afet olaylarında, su üstü ve su altında her türlü arama ve kurtarma olaylarında, gerektiği takdirde Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda MAK, AKUT ve ORSAT dalgıç, dağcı ve diğer arama kurtarma ekip ve ekipmanları ile olaya müdahale edileceğini bildirdi.
Protokolle ilgili bilgiler veren Doğan, “Bu hizmetlerin daha etkin yapılabilmesi için İtfaiye Dairesi Başkanlığı, imkanları ölçüsünde her türlü araç, gereç, bot, malzeme, ekipman, iletişim ve mekan desteği sağlayacaktır. Ayrıca ortak tatbikatlar yapılacak ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca gönüllü itfaiyecilik eğitimi verilecektir” dedi.
Protokol yapılan resmi ve gönüllü kurum ve kuruluşların ekipleriyle olası afet ve acil durumlarda koordineli çalışarak halka daha hızlı ve etkin hizmet verileceğini vurgulayan Doğan, ayrıca İtfaiye Daire Başkanlığı ile ortak çalışmalar yapmak isteyen kamu ve sivil toplum kuruluşları ile protokol yapmaya hazır olduklarını da söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 12.07.2011 | Okunma sayısı:4909

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir