Haberler

‘Adım Adım Doğa’nın rotası Eşkel – Tirilye

Font Boyutu

27 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

‘ADIM ADIM DOĞA’NIN ROTASI EŞKEL – TİRİLYE

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “ADIM ADIM DOĞA PROJESİ” KAPSAMINDA DOĞASEVERLER BU KEZ EŞKEL - TİRİLYE ROTASINI KEŞFETTİ.

 

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Adım Adım Doğa Projesi” kapsamında doğaseverler bu kez Eşkel - Tirilye rotasını keşfetti.

 

Basın ve Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Adım Adım Doğa Projesi” kapsamında bu kez doğaseverler, tabelalandırma çalışması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Eşkel – Tirilye doğa yürüyüşü parkurunu keşfettiler. Yaklaşık 100 doğasever Tayyare Kültür Merkezinin önünden hareket ederek Eşkel’e vardılar. Burada yapılan kısa bilgilendirmeden sonra yürüyüşe başlayan doğaseverler daha sonra buradan Tirilye’ye doğru yola koyuldular.

Yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan tarihi kapanca limanına da uğrayan doğaseverler burada mola vererek kapanca limanını keşfetmenin yanı sıra yürüyüş rehberinin anlatımıyla limanın tarihi hakkında da bilgi sahibi oldular. Sonrasında Tirilye’ye varan doğaseverler burada verilen 1 saat serbest zamanın ardından araçlarla Bursa’ya döndüler.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.11.2017 | Okunma sayısı:2682

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir