Haberler

AÇIKHAVA’DA KOMŞU MELODİLER

Font Boyutu

 30 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

AÇIKHAVA’DA KOMŞU MELODİLER
HARIS ALEXIOU’DAN MÜZİK ZİYAFETİ
- BURSA’DA DOSTLUK ŞARKILARI
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NDE SAHNEYE ÇIKAN YUNANİSTANLI SANATÇI HARIS ALEXIOU, BURSA’DA SEVGİ SELİYLE KARŞILANDI.
- DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇI, SESLENDİRDİĞİ ŞARKILARLA SEVENLERİNE MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKTİ.
- HARİS ALEXIOU, BURSALI SEVENLERİNE ‘DOSTLARIM’ DİYE HİTAP ETTİ.

BURSA –
‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Bursa’da konser veren Yunanistanlı sanatçı Haris Alexiou, ‘dostlarım’ dediği sevenlerine müzik ziyafeti çekti.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkan dünyaca ünlü sanatçı Haris Alexiou, sevenlerine keyifli bir akşam yaşattı.
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla bir araya gelen Alexiou, dinleyenlerine ‘dostlarım’ diye hitap etti. Bursa’yı gezdiğini ve burada kendisini huzurlu hissettiğini söyleyen sanatçı, konserinde, “İyi akşamlar dostlarım. Sizlerle mutluyum. Sizlerin de şarkılarımla mutlu olduğunuzu biliyorum” diye konuştu.
Sevenlerine Türkçe seslenen sanatçıyı, Bursalılar da alkışlarla ödüllendirdi. Alexiou, konserinde Sezen Aksu, Nilüfer ve Yeni Türkü gibi usta sanatçıların Türkçe olarak seslendirdiği ‘Telli Telli’, ‘Maskeli Balo’, ‘Olmasa Mektubun’ ve ‘Çok Uzaklarda’ şarkılarını Yunanca seslendirdi. Yunanistan’ın en önemli sanatçılarından biri olan Alexiou, aşk, hüzün, sevinç, ayrılık, acı ve umudu anlatan şarkılarıyla Bursalı sevenlerini kendisine bir kez daha hayran bıraktı. Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran sanatseverler de coşkulu konserde usta sanatçıya alkışlarıyla destek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.07.2011 | Okunma sayısı:6107

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu