Haberler

ACEMLER'DE SIKINTI BİTİYOR

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik akışının daha seri ve güvenli hale getirilmesi için başlatılan Acemler Kavşağı Yolu ve Nilüfer Köprüsü şerit genişletme çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalarının yüzde 85’i tamamlanan yolun, Ocak ayı ortalarında tamamen faaliyete geçmesi planlanıyor.

 

Bursa’nın İzmir ve Mudanya ile bağlantı noktasında bulunan, özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafik akışının yavaşladığı Acemler’de, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Acemler Yolu ve Nilüfer Köprüsü şerit genişletme çalışmaları hızla sürüyor. Bursa’dan İzmir ve Mudanya’ya gidiş istikametindeki çalışmalar tamamlanma aşamasına gelirken, karşı şeritteki çalışmalara da hız verildi.

Yüzde 85’i tamamlanan çalışmalar kapsamında BUSKİ hizmet binası önündeki üst geçit çalışmalarına ise devam ediliyor. Nilüfer Köprüsü üzerindeki yol genişletme çalışmalarının bitirildiğini belirten yetkililer, İzmir’den Bursa’ya geliş istikametindeki perde duvarların, bordür, tretuvar ve aydınlatma çalışmalarının ise devam ettiğini kaydetti. Acemler Kavşağı’ndan Mudanya ve İzmir Yolu istikametini trafiğe kapatmadan sürdürülen çalışmaların, Ocak ayı ortalarında tamamen bitirilmesi planlanıyor.

 

Üç şerit olan yol 4 şeride çıkıyor

Çalışmalar dahilinde; Acemler Köprülü Kavşağı – Mudanya Yolu arasında, Bursa – İzmir, Mudanya ve İzmir – Bursa güzergahında 3 şerit olan yol, 1 şerit ilave edilerek 4 şeride çıkarıldı. Bölgeye nefes aldıracak çalışmaların tamamlanmasıyla kesintisiz ve güvenli ulaşım için de önemli bir adım atılmış olacak.

BUSKİ binası önündeki BursaRay yaya üst geçidinin ile Nilüfer Köprüsü alt geçidinin de yenilendiği çalışmalar, yolun 1800 metre gidiş ve 1800 metre geliş olmak üzere toplam 3600 metrelik bölümünde gerçekleştiriliyor. Çalışmalar kapsamında 14 bin metreküp kazı yapılırken, 2500 metreküp beton, 700 ton demir kullanıldı.

Tarih: 31.12.2009 | Okunma sayısı:6316

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir