Haberler

ACEMLER'DE SIKINTI BİTİYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, kent içi ulaşıma nefes aldırma hedefiyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Acemler Kavşağı’ndaki şerit genişletme çalışmalarının temeli yarın saat 12.00’da atılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut sistemde tıkanan noktalara yaptığı iyileştirmelere bir yenisi daha ekleniyor. Acemler Köprülü Kavşağı ile Mudanya ayrımı arasında gidiş ve gelişte üçer şerit olan yol birer şerit eklenmesiyle dörder şeride çıkacak. Mudanya Yolu’ndan Acemler Kavşağı’na inişte de köprü üzerindeki sıkışmalar ilave şeritle çözümlenecek. Çalışmalar kapsamında, Acemler Kavşağı’ndan İzmir Yolu’na dönüşte köprü altından bir şerit ilavesi de yapılacak.

100 günde tamamlanması planlanan Acemler Kavşağı Yolu ve Nilüfer Köprüsü şerit genişletme çalışmalarda, bin 800 metre gidiş ve bin 800 metre dönüş olmak üzere toplamda 3 bin 600 metrelik yola birer şerit daha eklenecek ve bu bölgede trafik akışındaki yığılmalar da önlenmiş olacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Köprüsü yanında, yarın saat 12.00’da yapılacak temel atma törenine tüm Bursalıları davet etti.

Tarih: 28.09.2009 | Okunma sayısı:6626

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir