Haberler

ACEMLER KAVŞAĞI NEFES ALACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kavşak çalışmaları ve alternatif güzergahlarla kent içindeki trafiğe nefes aldıracak yatırımlarını sürdürüyor.
Beşevler Kavşağı’nın eksik lupunu tamamlayan, Merinos Kavşağı’ndaki U dönüş güzergahı eksikliğini gideren, Esentepe ve Filament Kavşakları’nda yaşanan sorunları yaptığı düzenlemelerle çözümleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Acemler Kavşağı’na nefes aldıracak düzenleme için düğmeye basıldı. Acemler Kavşağı, Mudanya-İzmir Yolu iyileştirme çalışmasının ihalesi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar’ın komisyon başkanlığında yapıldı.

Yapılan ihale kapsamında, Acemler Köprülü Kavşağı’ndan Mudanya – İzmir Yolu ayrımına kadar olan bölümdeki 3 şeritlik yola bir şerit daha eklenecek. Acemler Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğu hafifletecek olan bu çalışmada, Nilüfer Deresi üzerinden geçen köprü de genişletilecek. 2 şerit olan İzmir Yolu’na dönüş bu çalışma ile 3 şeride çıkartılacak.

Öte yandan Mudanya Yolu’ndan Bursa istikametine gelişte İzmir Yolu ayrımındaki dönüş lupuna da bir şerit daha eklenerek, özellikle akşam saatlerinde tıkanan Mudanya Yolu dönüşü de rahatlatılmış olacak.
İhalesi yapılan Acemler Kavşağı, Mudanya – İzmir Yolu İyileştirme çalışmasının yaklaşık 110 günde tamamlanacağı belirtilirken, yeni şeritlerin trafiğe açılması ile başta Acemler Kavşağı’na giriş ve çıkışlar olmak üzere, Mudanya ve İzmir Yolu’na dönüşlerde yaşanan trafik karmaşası da aşılmış olacak.

“Mevcut sistemde iyileştirmeler devam edecek”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşım sorununun çözümüne öncelikle mevcut sistemde iyileştirmelerin devam edeceğini söyledi. Başkan Altepe, yapılacak düzenlemeyle Acemler Kavşağı’nın BUSKİ çıkışı ile İzmir Yolu girişi arası ile Mudanya Yolu’ndan Bursa İstikametine gelişte İzmir Yolu’na bağlantıda yaşanan sıkışıklığın şerit ilave edilerek çözümleneceğini belirtti. Altepe, çalışmalar çerçevesinde Acemler Üstgeçidi’nin de modern bir şekilde yenileceğini sözlerine ekledi.

Tarih: 12.08.2009 | Okunma sayısı:9658

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir