Haberler

ABD’Lİ YETKİLİNİN BURSA HAYRANLIĞI

Font Boyutu

17 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

ABD’Lİ YETKİLİNİN BURSA HAYRANLIĞI
- ABD BAŞKONSOLOSLUĞU SİYASİ KONSOLOS YARDIMCISI COURTNEY HOOD, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden ABD Başkonsolosluğu Siyasi Konsolos Yardımcısı Courtney Hood, Bursa’ya ve tarihi belediye binasına hayranlığını dile getirdi.
Konsolos Yardımcısı Hood, İstanbul’da bir yıldır görev yaptığını daha önce de bir kez turist olarak Bursa’ya geldiğini hatırlatarak, tarihi, doğası ve pozitif insan nüfusu ile Bursa’nın harika bir kent olduğunu söyledi. Diğer kentlerdeki insan yapısına göre Bursalıların çok daha sıcak ve mutlu olduğuna dikkati çeken Hood, bunun çok önemli olduğunu, kenti dinamik hale getiren, canlandıran ve yaşatanın insanlarının enerjisi olduğunu ifade etti.

“Kente ve kentliye yakışan hizmetler sunuyoruz”
Konsolos Yardımcısı Hood’u ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da tüm güzelliklerin bir arada toplandığı Bursa’da, kente ve kentliye yakışır hizmetler sunmaya özen gösterdiklerini söyledi. Tarihi, Uludağ’a, denizi, tarımı ve sanayisi ile Bursa’nın, birçok kentte olmayan özellikleri bünyesinde barındırdığına işaret eden Karadağ, “Bursa her yönüyle farklı bir şehir. Biz de yerel yönetimler olarak bu farkı biliyor ve kentimize dünya kentleri arasındaki yerini aldıracak, halkımıza konforlu bir yaşam sunacak yatırımlar yapıyoruz” dedi.
Başkanvekili Karadağ, Konsolos Yardımcısı Hood’a, günün anısına Bursa’yı anlatan kitaplar ile İznik çinisi bir plaket hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 17.05.2011 | Okunma sayısı:4454

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu