Haberler

ABD’DEN BURSA’YA KARDEŞLİK TALEBİ

Font Boyutu

3 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

ABD’DEN BURSA’YA KARDEŞLİK TALEBİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEN DAYTON BELEDİYESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER GÖREVLİSİ ANTHONY B. WHİTMORE, BURSA İLE DAYTON ARASINDAKİ BAĞLARI GÜÇLENDİRMEK İÇİN KARDEŞLİK ANLAŞMASI İMZALAMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Amerika Birleşik Devletleri’nden Bursa’ya gelerek Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Dayton Belediyesi yetkilileri, Bursa ile kardeş şehir anlaşması imzalayarak, kültürel diyaloğun gelişmesini istediklerini söyledi.

ABD’nin Dayton Belediyesi Uluslararası İlişkiler Görevlisi Anthony B. Whitmore ve Kırgızistan Celalabat’dan gelen Ahıska Türkleri Kamu Derneği Başkanı Süleyman Sarıyev ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Bursa Şube Başkanı Paşa Alihan, Tarihi Belediye Binası’nda Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç ile bir araya geldiler. Heyet, 16 – 19 Eylül tarihleri arasında Dayton Üniversitesi’nde yapılacak olan ve Ahıska Türkleri’nin düzenlediği konulu konferansa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de davet ettiler. Bursa ile Dayton arasında kardeşlik anlaşması imzalamak istediklerini söyleyen Dayton Belediyesi Uluslararası İlişkiler Görevlisi Anthony B. Whitmore, Ahıska Türkü’nün yoğun olarak yaşadığı Bursa ile yapılacak bu anlaşmanın konferanstan önce gerçekleştirilmesini istedi. Whitmore, kardeşlik anlaşmalarının başka şehirlerle de yapılacağını sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç de 400’e yakın Ahıska Türkü’nün yaşadığı Dayton ile Bursa arasındaki kardeşlik anlaşması talebini, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ileteceğini söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 03.06.2011 | Okunma sayısı:4552

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir