Haberler

ABD BAŞKONSOLOSU KILNER BURSA’YI ÇOK SEVDİ

Font Boyutu

 5 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

ABD BAŞKONSOLOSU KILNER BURSA’YI ÇOK SEVDİ
- ABD BAŞKONSOLOSU SCOTT FREDERIC KILNER, ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE GELDİĞİ BURSA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ REFİK YILMAZ İLE GÖRÜŞEN BAŞKONSOLOS KILNER, TÜRKİYE İLE ABD ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – A.B.D. Başkonsolosu Scott Frederic Kilner, Bursa’yı çok beğendiğini belirterek, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D.) İstanbul Başkonsolosu Scott Frederic Kilner’ı Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı. Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Başkonsolos Kilner, göreve geldiği günden bu yana ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiği Bursa’yı çok beğendiğini söyledi.
Başkanvekili Yılmaz, Kilner’e Tarihi Belediye Binası’nı gezdirerek, hem mekan hem de Bursa’nın tarihi ve kültürel mirası hakkında detaylı bilgiler verdi. Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri de anlatan Yılmaz, “Bursa’nın güzelliklerinden tüm dünya ülkelerinden gelecek turistlerin yararlanmasını istiyoruz. Amerikan dostlarımız da bunların başında geliyor. Bursa’nın potansiyelinin keşfedilmesi bizi sevindiriyor” dedi.
Bursa’da turizmin yanı sıra kongre ve kaplıca kenti kimliklerinin var olduğunu belirten Yılmaz, Uludağ’ın da bulunduğu kentin dağıyla, deniziyle ve tarih başkenti özelliğiyle büyük önem taşıdığını, bu nedenle de çok göç aldığını sözlerine ekledi.
Başkonsolos Scott Frederic Kilner da Bursa’nın İstanbul’dan sonra çok önemli bir kent olduğunu ifade ederek, “ABD ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek için çalışıyoruz. Bursa’nın büyük potansiyeli var. Ben de bugün bölgeyi daha yakından tanıyıp, detaylı bilgi almak için buraya geldim. Bursa’yı çok beğendim. İstanbul’a da yakın olduğundan hem Amerikalı hem de Avrupalı turistlerin gelebileceği bir yer, Bursa.” diye konuştu.
Başkanvekili Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına, Başkonsolos Kilner’e çini tablo armağan etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.11.2010 | Okunma sayısı:4028

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir