Haberler

AB Türkiye Müsteşarı Poupeau, Büyükşehir´de

Font Boyutu

 10 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

AB TÜRKİYE MÜSTEŞARI POUPEAU, BÜYÜKŞEHİR’DE

-          AVRUPA BİRLİĞİ (AB) TÜRKİYE DELEGASYONU SİYASİ İŞLER MÜSTEŞARI VİNCENT GUİLLAUME POUPEAU, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

-          POUPEAU’YU AĞIRLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, BURSA’DAKİ SURİYELİ SIĞINMACILAR, KENTİN EKONOMİK VE KÜLTÜREL POTANSİYELİ HAKKINDA YABANCI KONUĞUNU BİLGİLENDİRDİ.

BURSA - Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent Guillaume Poupeau, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Poupeau’yu ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bursa’daki Suriyeli sığınmacılar, kentin ekonomik ve kültürel potansiyeli hakkında yabancı konuğunu bilgilendirdi.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları da gündeme geldi. Poupeau’nun Büyükşehir’i ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bursa’nın yaklaşık 100 bin Suriyeliye ev sahipliği yaptığını belirtti. Poupeau’ya kentin ekonomik durumu, sanayi potansiyeli, tarihi ve kültürel mirası konusunda da bilgiler veren Başkanvekili Karlık, Bursa’nın bünyesinde barındırdığı zenginlikler çerçevesinde Avrupa için büyük fırsatlar içerdiğini ifade etti.

AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent Guillaume Poupeau ise, ilk defa geldiği Bursa’ya hayran kaldığını söyledi. Şehrin insanı büyüleyen tarihi bir havaya sahip olduğunu, kara yollarının Fransa’dan farkının bulunmadığını vurgulayan Poupeau, şehre ikinci kez gelmek için sabırsızlandığını belirtti. Ziyarette Suriyeli mülteci konusuna da değinen Poupeau, sorunun Türkiye ile Avrupa Birliği arasında atılan kapsayıcı tedbirler çerçevesinde çözümleneceğine inandığını belirtti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 10.05.2016 | Okunma sayısı:1538

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu