Sıfır Atık Haber Arşivi

Bursa’nın ‘Enerji’si ‘Yeşil Karne’ ile yükseliyor 14.01.2019
Enerji verimliliğine ‘Yeşil Karne’... Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre konusundaki hassasiyetine dikkati çekerek, kentte enerji verimliliği bilincinin, eğitim ile sağlanacağını belirtti.
İnegöl çöplüğü de artık ışık saçıyor 03.12.2018
Bursa’nın tüm kaynaklarını kent ekonomisi için harekete geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘İnegöl Katı Atık Depolama Alanı’nda oluşan metan gazından elektrik üretilmesi projesinde enerji elde edilmeye başladı.
Sağlıklı gelecek için atıklar sıfırlanıyor 23.11.2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde de atıkların kaynağında ayrılması için çalışmalara hız verildi.
Büyükşehir´den kurumlara 'sıfır atık' konferansı 30.03.2018
Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçe belediyesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine Sıfır Atık Projesi tanıtıldı.
Bursa'nın çamuru da ışık saçıyor 13.02.2018
Büyükşehir Belediyesi, metan gazından elektrik üretimi, ana içme suyu hattı üzerine kurulan tribünler ile sudan elektrik üretimi ve güneş panellerinden elektrik üretiminin ardından, arıtma tesislerinden çıkan çamurdan da elektrik üretirken, aynı zamanda önemli bir çevre sorununu bertaraf etmiş oluyor.