Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

ANGUSLAR KAPIŞ KAPIŞ SATILDI, BURSA DEVAMINI BEKLİYOR

 Bursa´ya hafta sonu gelen 300 angus sığırı kısa sürede kapışıldı. Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız, Angus´ların üçte birinin Et ve Balık Kurumu´na, diğer kısmının kasaplara ve süpermarketlere verildiğini belirtti.
Uruguay´dan önce Kocaeli´ne, ardından Bursa´ya ulaşan Angus´lar, kısa sürede tükendi. Et ve Balık Kurumu´na veteriner kontrolünde indirilen 300 Angus´un üçte biri Bursa´daki 450 kasaba dağıtıldı. Kalan miktar ise Et ve Balık Kurumu ile süpermarketler arasında pay edildi. Angus etinin 13 liradan satıldığını ifade eden Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız, "Kemik payıyla kasaba 18-19 liraya mal oluyor, yine de fiyatları 4-5 lira aşağı çeker. Devamını bekliyoruz. Bursa için bir şanstır. Ramazan ayında
et fiyatlarının yükselmemesi için böyle bir adım atıldı. Vatandaşlarımız inşallah önümüzdeki günlerde Angus eti yiyecekler" dedi.
Önümüzdeki hafta Bursa´ya 880 Angus daha geleceğini anlatan Muhsin Yıldız, "450 kasaptan sadece 100 tanesi alabildi. Vitrine koyup sattığına değmedi. Kasap normalde haftada 3 tane büyükbaş satıyor. Biz yarım Angus verebildik. Önümüzdeki süreçte gelecek yeni Angus´ları bekliyoruz. Süpermarketler ve büyük şirketler çok aldı. Et ve Balık Kurumu da kendisine 100 tane ayırdı. Umarız et fiyatları aşağıya çekilir" diye konuştu.
Bursalı kasaplar ise kendilerinin istedikleri şekilde bu ithalattan yararlanamadıklarını, daha fazla Angus istediklerini söyledi.
Bursa´da Et ve Balık Kurumu´nda kuzu kıyma 18 lira, dana kıyma 20 liradan satılıyor. Bursa´daki kasaplarda ise kıyma fiyatları 24, et fiyatları ise 26-30 lira arasında seyrediyor.


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 10 Ağustos 2010 Saat 16:00

Okunma Sayısı: 5421

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları