Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BEGEV'DE MEZUNİYET COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Bursa Eğitim Geliştirme Vakfı (BEGEV) bünyesinde açtığı meslek eğitimi kurslarına katılan kursiyerler, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi ve BEGEV işbirliği ile işsiz, mesleği olmayan, meslek sahibi olup mesleğinde yeterlilik kazanmak isteyen veya meslek değiştirmek isteyen kişilere yönelik ücretsiz olarak düzenlenen kurslar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. BEGEV çatısı altında 2008 - 2009 öğretim döneminde 4 ay boyunca moda tasarımı, otomasyon sistemleri, plastik enjeksiyon operatörlüğü ve boya baskı desen tasarımı branşlarında eğitim alan 80 kursiyer, mezuniyet sevincini yaşadı.

“İnsana yatırım, kente ve ülkeye yatırımdır”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, geleceğe yatırım için insanların eğitilmesinin önemli olduğunu söyledi. Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi için en önemli konulardan biri, insanımızın birikimli ve meslek sahibi olmasıdır. İnsanları, donanımlı oluşu ayakta tutar. İnsana yapılan yatırım ise kentlere yapılan yatırımdır. Gençlerimizin beceri ve meslek sahibi olmaları kurslar düzenliyoruz. Busmek’de olduğu gibi vatandaşlarımız bu kurslarda kazandıkları deneyimle aile bütçelerine de katkı sağlıyorlar” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, “Okullarda alınan teorik eğitimi pratiğe geçirenler hayatta başarılı oluyorlar. BEGEV kursiyerleri çok şanslı. Gençler burada aldıkları uygulamalı eğitimlerle mesleki bilgiler edinip uzmanlaşma yolunda emin adımlar atıyorlar. Hayat bundan sonra bu gençlerimiz için daha güzel olacak” dedi.

“Hayaller kalıcıdır”

BEGEV Genel Koordinatörü Erhan Yüce, gençlerin eğitimine destek veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. BEGEV Yönetim Kurulu Üyesi Şahap Aktaş BEGEV kurslarının toplumun tüm katmanlarının desteğiyle Bursa’ya kazandırıldığını söyledi. Aktaş, “Gençler, bu kurslarda iyi bir iş yapabilme yeteneği kazandınız, kaliteniz çok yüksek. Bugünün ekonomik hali gelir geçer ama meslekler, hayaller, yetenekler kalır. Hayallerinizin peşinden gidin, yeteneklerinizi geliştirin” diye konuştu. Kursiyerler adına bir konuşma yapan Dilek Atlı da BEGEV’in gençlerin ihtiyacı olan eğitim kapılarını açtığını belirterek, “BEGEV ile kusursuz bir eğitim aldık, Üniversite atmosferini yaşadık. 4 ay süren eğitimimizin bitmesinin üzüntüsünü yaşarken aynı zamanda geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Genç tasarımcılardan özel defile

Konuşmaların ardından temsili sertifika töreninde her bölümden 3’er kişiye sertifikaları verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, moda tasarımı ve otomasyon sistemleri kursiyerlerine sertifikalarını verdi. Programın sonunda moda tasarımı kursiyerleri, kendi tasarladıkları kıyafetlerden oluşan ‘Renksizlik ve Yaşam’ konulu defileyi gerçekleştirdi. Tasarımlarıyla gelecek vaat eden kursiyerler, 12 kıyafet ve 2 gelinliği tanıttığı defilede izleyenlerden alkış aldı.

BEGEV kursiyerlerinin eğitim dönemi boyunca yaptıkları çalışmaların yer aldığı yılsonu sergisi ise 4 Temmuz Cumartesi gününe kadar Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler ve Sami Güner Sanat galerilerinde sergilenecek.


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 2 Temmuz 2009 Saat 13:55

Okunma Sayısı: 13177

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları