Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BURULAŞ BÜYÜKLER ARASINDA

Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yapılan ‘Bursa’nın 250 Büyük Firması’ araştırmasında 31. sırada yerini aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sürdürülen çalışmalarıyla, verimliliğini ve karlılığını her geçen gün yükselten BURULAŞ, vatandaşlara kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. Fortune Dergisi’nin Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesinde 27 sıra yükselerek 302’inci sıradaki yerini alan BURULAŞ, bu kez Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) geleneksel ‘Bursa’nın 250 Büyük Firması’ araştırmasında 31. sıraya yerleşti. BTSO’nun 2008 yılı listesinde 39’uncu sırada bulunan BURULAŞ, ciroda bu yıl 8 sıra yükselerek 31’inci sırada, sağladığı katma değer bakımından 30’uncu sıradan 25’inci sıraya yükseldi.
BURULAŞ’ın başarısından dolayı mutlu olduklarını söyleyen BURULAŞ Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, “Türkiye’de genel anlamda kamu kurumlarının zarar ettiği ve vatandaşın sırtından geçindiği izlenimi vardır. Biz Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile bu izlenimi silerek kaliteli hizmetlerimizi vatandaşlarımızla buluşturmanın onurunu duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında ve Bursa’nın 250 büyük firması arasında olmaktan mutluyuz. Ücretli çalışan sayısına bakıldığında da listede gerilerde olduğumuz aşikardır. Bu da az kişi ile en iyi işin yapılabileceğini göstermektedir. Verimliliğimizin yurtdışında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde takdir edilerek örnek alınması bizleri Bursa ve belediyemiz adına mutlu etmektedir” diye konuştu.
BURULAŞ, TSE tarafından yapılan kalite belgesi yenileme çalışmaları kapsamında hafif raylı sistem yolcu taşıma süreci, otobüs işletim süreci, bilet sistemi süreci, kiralık araç işletimi süreci, şehirlerarası otobüs terminali işletimi süreci ile müşteri istek ve şikayetlerini değerlendirme süreçlerinde kalite belgesini yenilemeye hak kazanmıştı.
 


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2010 Saat 16:36

Okunma Sayısı: 8887

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları