Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BURSA KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ HAZİRAN AYINDA AÇILIYOR

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Güney Marmara´nın en büyük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi´nin haziran ayında hizmete açılacağını söyledi.
Merkez Yıldırım ilçesi Şevket Yılmaz Hastanesi´nin arka kısmına inşaa edilen Güney Marmara´nın en büyük Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kapılarını hizmete açmaya hazırlanıyor. 33 bin metrekarelik alan üzerine kurulan, 6 katlı ve toplam 415 yataklı olan hastane, Bursa ve Güney Marmara´nın sağlık alanına büyük bir rahatlama getirecek. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Müdür Yardımcıları Dr. Sibel Pasin ve Turgay Balyimez ile beraber Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ´ı makamında ziyaret etti. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İsmail Özcan, Hastane Müdürü Cihat Yenigün ve Başhemşire Gül İşlek´in de hazır bulunduğu ziyarette, hastanedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Akan, Dr. Karadağ ile fikir alışverişinde bulundu. Dr. Akan, ziyaretin ardından yangında zarar gören Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin yoğun bakım bölümü ve diğer kısımlarında yangın yönetmeliğine uygun hale getirilmesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

8 YIL SONRA HİZMETE AÇILIYOR
Dr. Akan, 8 yıl önce temeli atılan hastanenin bitimine sona gelindiğini kaydetti. Bursa´nın sağlık hizmetine fayda sağlayacak olan hastanenin Haziran ayında hizmete açılacağını belirten Akan, "Hastanede çalışmalar devam ediyor. Dr. Karadağ ve diğer yetkililerden buradaki çalışmaların da hızlandırılmasını istedim. Gerekli tıbbi cihazların ve muhtelif tefrişat malzemelerinin temin edilmesinin ardından hastaneyi haziran ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. Hastane, Bursa ve Güney Marmara´nın sağlık alanına büyük bir rahatlama getirecektir" dedi.
 


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2010 Saat 10:11

Okunma Sayısı: 10797

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları