Haberler

4. Uluslararası BursaFotoFest törenle sona erdi

Font Boyutu

12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

4. Uluslararası BursaFotoFest törenle sona erdi
- Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin görsel tarihinin oluşturulmasına katkı koyan BursaFotoFest, coşkulu törenle sona erdi.

BURSA – Bursa’yı bir hafta boyunca fotoğrafın tüm renkleriyle buluşturan ve fotoğrafın başkenti haline getiren 4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), programın düzenlenmesine katkı koyan gönüllülerin ve usta isimlerin yer aldığı törenle sona erdi.

Bursa’yı fotoğraf sanatının merkezi haline getiren 4. Uluslararası BursaFotoFest, Gölpark’taki kapanış töreniyle sona erdi. Fotoğraf sanatçısı Kamil Fırat, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Ercan Arslan, Sabah Gazetesi Fotoğraf Editörü Kutup Dalgakıran ve Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Görsel Haberler Editörü Erhan Sevenler ile festivalin düzenlenmesinde destek veren gönüllülerin katıldığı tören, samimi bir ortamda düzenlendi.

Tüm Bursalılara, fotoğrafa gönül verenlere, Bursa Kent Konseyi (BKK) gönüllülerine, festival destek olan fotoğraf ustalarına teşekkür eden BKK Başkanı Semih Pala, dünya çapında bir organizasyonu başarıyla yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bursa’nın tarihi, kültürü, doğasıyla bir dünya şehri olduğunu belirten Pala, Bursa’nın tüm kurumlarının iddialı olduğu gibi BKK’nin iddialı olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en büyük ve en güçlü kent konseyi olduğunu anlatan Pala, “4 Meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllümüzle beraber yılda 1500 etkinlik yapıyoruz. Her görüşten insan tarafından desteklenen Bursa Kent Konseyi, herkese ve her kesime hitap ediyor, ‘Toplumsal denge çizgisi’ anlayışıyla hareket ediyor. Kent konseyinin organizasyon gücü ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu işlere yatkın olması sayesinde BursaFotoFest’i yaptık. Topluma faydalı olan her türlü ulusal ve uluslararası çalışmaya varız” dedi.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Genel Koordinatörlüğü görevini yürüttüğünü de hatırlatan Pala, katılımcılara kongre merkezi hakkında bilgi verdi.

BKK Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ceyhun İrgil ise, Bursa Kent Konseyi personelinden gönüllüsüne, fabrika çalışanından profesörüne, öğrencisinden işverene yakan her kesimin katkısıyla BursaFotoFest’i düzenlediklerini ifade etti.
BursaFotoFest Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Melih Zafer Arıcan, festivale katkı koyan herkese teşekkür etti. Arıcan, bu yıl festivalin kitabını ortaya çıkartacaklarını söyledi.
BursaFotoFest Kuratörü Hasan Şenyüksel ise, bu sene 4’üncüsü yapılan BursaFotoFest’in başarıyla bitirildiğini, 5. BursaFotoFest’in çalışmalarına hemen başlayacaklarını, fotoğrafta daha seçici davranacaklarını açıkladı.
BUFSAD Başkanı İlhan Özer, emeği geçen herkese teşekkür ederken, festivalin 5. senesi için çalışmalara hemen başlanacağını, dernek olarak gerekli değerlendirmeleri yapacaklarını söyledi.
Fotoğraf Sanatçısı Kamil Fırat, festival sayesinde Bursa’yı gördüklerini ve anlatacaklarını kaydederek, festivalin uzun soluklu olmasını temenni etti. Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Ercan Arslan, Sabah Gazetesi Fotoğraf Editörü Kutup Dalgakıran ve Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Görsel Haberler Editörü Erhan Sevenler de festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.
Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Erbey Kuşku ve BursaFotoFest Genel Sekreterliğini yürüten Murat Başlar da festivalin yürütülmesine katkı koyan BKK personeline, gönüllülere ve sanatçılara teşekkür etti.
BKK Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi ve Engelliler Meclisi üyelerinin de görüşlerini dile getirdiği toplantıda, festivale destek veren gönüllülere teşekkür belgeleri verildi. Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1346

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir