Haberler

3. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması sona erdi

Font Boyutu

30 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

3. BURSA İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI SONA ERDİ
- BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ‘BURSA İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI’NA (BİİB2014), 163 FİRMA 187 STANTLA KATILIRKEN, 20 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİ ZİYARET ETTİ.

BURSA – Türkiye’de kendi alanında tek olan ve işverenlerle iş arayanları 3 gün boyunca buluşturan “3. Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması” (BİİB2014), düzenlenen törenle sona erdi.

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK), Bursa Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR Bursa) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) işbirliğiyle bu yıl 3’üncüsü yapılan BİİB2014, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanı’nda düzenlenen törenle sona erdi.

“20 binin üzerinde insan, BİİB 2014’ü ziyaret etti”
BİİB2014’te stant açan firmaların temsilcilerinin katıldığı törende konuşan BKK Başkanı Semih Pala, üç gün boyunca Bursa ve Türkiye için çok hayırlı bir iş yaptıklarını söyledi. Örnek bir bulaşmaya imza attıklarını kaydeden Pala, 163 firmanın 187 stantla katıldığını hatırlattı. İş aleminin insanlarla birebir temas kurduğunu ifade eden Pala, “20 binin üzerinde insan, BİİB 2014’ü ziyaret etti. Binlerce insan kendini anlatma, tanıtma imkanı buldu. İş arayanların, medeni bir ortamda umutları tekrar yeşerdi. Bunu sağlayan iş alemine teşekkür ediyorum. Umarım birçok insanımız yeni işine kavuşur. İnsan hayatında iş, eş, aş kavramları çok önemlidir. Yeni iş alanlarının açılması için özel sektöre her türlü kolaylık gösterilmeli. Önündeki mevzuata yönelik zorluklar kaldırılmalıdır. BKK olarak bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Bursa Kent Konseyi olarak İŞKUR Bursa’ya teşekkür eden Pala, kurumların işbirliği yaparak şehrin gücünü gösterdiğini dile getirdi. Firmalardan etkinlikle ilgili görüş ve düşünceler beklediklerini söyleyen Pala, 2015 yılında daha iyi bir organizasyon düzenleyeceklerini kaydetti.

İŞKUR Bursa Müdürü Kasım Tilki ise, 3 gün boyunca BİİB’e katılan vatandaşlara ve firma temsilcilerine teşekkür ederek, 2015 yılında tekrar buluşma temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından BKK Başkanı Semih Pala, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki, BKK Genel Sekreter Yardımcısı Cüneyt Acar, ve İŞKUR müdür yardımcıları tarafından katılımcı firmaların temsilcilerine organizasyonun anısına plaket takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.11.2014 | Okunma sayısı:2131

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir