DUYURULAR

2020 Yılı Yaz Stajı ve 2020 – 2021 Yılı Dönem Stajı Başvuruları

Font Boyutu

Değerli İlgililer/Öğrencilerimiz,
Bilindiği üzere, dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle; Ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşları Yeni Tip Koronavirüse karşı dünyaya örnek bir şekilde mücadele etmektedir.
Salgının yayılmasını önlemek için sosyal ortam etkileşimini mümkün olduğunca azaltmak önem arz etmektedir.

Kurumumuz bünyesinde stajyerlerimizin iş ve işlemlerinin sağlıklı ve güven altında sürdürebilmesi adına, Sağlık Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ve T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün 20.03.2020 tarihli ve 5765015 Esas No.lu yazısına istinaden, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak yaptığımız değerlendirmenin sonucunda, stajyerlerimizin ve personelimizin sağlığını dikkate alarak;

2020 Yılı Yaz Stajı ve 2020 – 2021 Yılı Dönem Stajı Başvuruları 

Kapsamında; Lise Staj İşlemleri için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Üniversite Staj işlemleri için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından yapılacak olan ikinci bir karara kadar staj başvuruları alınmayacaktır.

Dünyayı hızla etkisi altına alan bu virüsü ülke olarak Sağlık Bakanlığı’mızla beraber ve bizlerin duyarlılığı ile en az zararla, kısa sürede atlatacağımızı umuyoruz. Konu ile ilgili sizleri bilgilendiriyor, alınan karar ile ilgili anlayış için teşekkür ediyoruz.

 

DİĞER DUYURULAR
Yarınlarımız bayram olsun diye bu bayram evde kalıyoruz
Kırsal hizmetler dairesi başkanlığı görev, yetki ve sorumluluk esaslarına ilişkin yönetmelik
2020 Yılı Yaz Stajı ve 2020 – 2021 Yılı Dönem Stajı Başvuruları
Ticari plaka tahsis belgesi işlemleri
Online Sosyal Destek Başvuruları
Farabi Makale Yarışması