Haberler

2014 yılının “En İyi Kent Konseyi” Bursa Kent Konseyi seçildi

Font Boyutu

31 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

2014 yılının “En İyi Kent Konseyi” Bursa Kent Konseyi seçildi
- Bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Belediye Oscarları’ ve ‘Yılın Belediye Ve Yerel Yönetim Projeleri’ ödül töreninde, 2014 yılının en iyi kent konseyi’ ödülü Bursa Kent Konseyi’ne (BKK) verildi.

İSTANBUL - İstanbul merkezli Belediye Haberleri Ajansı tarafından bu yıl sekizincisi yapılan ‘Belediye Oscarları’ ve ‘Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri’ ödül töreninde, ‘2014 Yılının En İyi Kent Konseyi’ ödülü Bursa Kent Konseyi’ne (BKK) verildi.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Belediye Oscarları’ ve ‘Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri’ ödül töreni, Zeytinburnu Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene, belediye başkanları, iş ve siyaset dünyasından birçok davetli katıldı. Konuşmaların ardından yapılan değerlendirmeler sonucu başarılı bulunan projelere ve yöneticilere ödülleri verildi. Törende, 2014 Yılının En İyi Kent Konseyi ödülüne Bursa Kent Konseyi layık görüldü. BKK Başkanı Semih Pala, BKK Genel Sekreter Yardımcıları Murat Başlar ve Cüneyt Acar’ın katıldığı törende ödülü İETT Bilgi İşlem Dairesi Başkanı İhsan Eroğlu’nun elinden alan BKK Başkanı Semih Pala, kent konseylerine gerekli önemi vererek BKK’ye ödül veren Belediye Haberleri Ajansı’na teşekkür etti. Türkiye´nin en büyük ve en güçlü kent konseyi olan BKK’nin ‘Yılın En İyi Kent Konseyi’ seçilmesinin kendisini ve tüm gönüllü katılımcıları memnun ettiğini söyleyen Pala, ‘4 Meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllümüzle birlikte her alanda çalışmalar yapıyoruz. Yılda 1500 etkinliğe imza atıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve gönüllülerin çalışmalarıyla birlikte Türkiye’ye örnek işler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Her belediyenin olduğu yerde kent konseylerinin bulunması gerektiğini hatırlatan Pala, bilgi ve birikimlerini aktarmaya hazır olduklarını ifade etti.

Törende Bursa Kent Konseyi ‘Yılın En İyi Kent Konseyi’, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘İletişim Noktaları’, Antalya Büyükşehir Belediyesi ‘Okullar Ligi Projesi’, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ‘Solar Park Projesi’, Sivas Büyükşehir Belediyesi ‘Kültür Yayıncılığı Projesi’, Artvin Belediyesi ‘Altın Boğa Film Festivali’, Beyoğlu Belediyesi ‘Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’, Biga Belediyesi ‘Namazgâh Projesi ve Yer altı Çöp Konteyneri Projesi’, Erdemli Belediyesi ‘Erdemli Sahil Bandı Projesi’, Kartal Belediyesi ‘Atığı Getir, Kitabı Götür Projesi ve TAK Projesi’, Maltepe Belediyesi ‘M’Expo Center Projesi’, Sultanbeyli Belediyesi ‘Hayatı Seviyorum Projesi’, Üsküdar Belediyesi ‘Yedi Güzel Adam ve Öncüler Kütüphanesi’, Esenler Belediyesi ‘Şehir ve Düşünce Merkezi Projesi’, Gaziosmanpaşa Belediyesi ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’, Zeytinburnu Belediyesi ‘Bilgi Evleri Projesi’, Türkoğlu Belediyesi ‘Yaşam ve Mesire Alanları Projesi’, Medeniyet Üniversitesi ‘Çocuk Üniversitesi Projesi’, İETT ‘Mobil Uygulama Projesi’, Kültür A.Ş. ‘Hediyem İstanbul Projesi’, Ulaşım A.Ş. ‘Yerli Tramvay Projesi’, Birlik Vakfı ‘Yerel Yönetimler Kulübü’, Pagder ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’, Bozankaya A.Ş. ‘Elektrikli Trambus Projesi’, Bisar ‘Süper Belediye Projesi’, İhlas Haber Ajansı ‘En İyi Yerel Yönetim Haber Servisi’, Sky360 Tv ‘Yerel Gündem Programı’, SYK Danışmanlık ‘Yerel Projelerin Markalaşması’ çalışmalarıyla ödüllerini aldılar.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 31.12.2014 | Okunma sayısı:2138

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir