Haberler

19 MAYIS’TA GENÇLERDEN BİRLİK MESAJI

Font Boyutu

20 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

19 MAYIS’TA GENÇLERDEN BİRLİK MESAJI
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ÜYELERİ, ‘19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA HARMANCIK GENÇLİK MECLİSİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Harmancık Gençlik Meclisi ile bir araya gelerek birlik mesajı verdi.

Harmancık Belediyesi Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Bursa ve Harmancık Gençlik Meclisi üyelerinin yanı sıra Harmancık Kaymakamı Kemal Duru, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ve yöneticiler katıldı. Bu kadar çok genci bir arada görmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Çetinkaya, “Özlemini duyduğum Harmancık Gençlik Meclisi’nin kurulmasından dolayı ilçem adına gurur duyuyorum. Gençler fikir üretsin, yerel yönetimlere katkı sağlasın istiyoruz. Gençlerin yaşadığı yere destek olması ve orayı güzelleştirmesi gerekir. Gençlerin kendilerini yarınlara hazırlamasından dolayı mutluyum. Siz gençler yarın bu kürsülerde olacaksınız. Gençlik Meclisi, Harmancık ilçemize ve gençlerimize hayırlı olsun” dedi.

Kaymakam Kemal Duru ise, belediye kanununun değişmesiyle kent konseyleri ve gençlik meclislerinin oluşturulduğunu hatırlatarak, ilçenin tüm dinamikleriyle birlikte hareket ettiklerini, bundan sonra kent konseyi ve gençlik meclisiyle de çalışacaklarını belirtti. Gençlerin fikirlerini önemsediklerini anlatan Duru, Dağ-Der’in gençlik kolları, Ünidağ ve Harmancıkta yaşayan gençlerin kendilerini ziyaret ettiğini, ilçeyi güzelleştirmek için fikirler sunduklarını hatırlattı. Harmancık Gençlik Meclisi üyelerini böyle bir sosyal oluşum çabası içine girdikleri için tebrik eden Duru, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin de destekleriyle Harmancık Gençlik Meclisi’nin başarılı çalışmalar gerçekleştireceğini söyledi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, Türkiye’de nüfusun yarısının genç olduğunu belirtti. Buna rağmen bu çoğunluğun yerel ve ulusal yönetimlerde yeteri kadar temsil edilemediğini ve gençlerin de geride durduğunu ifade eden Darılmazlar, “Gençlerin biraz daha öne çıkabilmesinin en uygun yeri gençlik meclisleridir. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak 1996 yılından beri gençlik çalışmalarını sürdürüyoruz. Gençlerin yerel yönetimlere katılması için Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Harmancıkta da bu çalışmaların yürütülmesi mutluluk vericidir. Harmancık Gençlik Meclisi, gençlere, Harmancık’a ve Bursa’ya katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Harmancık Gençlik Meclisi Başkanı İsmail Gedik ise, gençlerin yerel yönetimlere fikir sunabilmesi ve katkı sağlaması için Harmancık Gençlik Meclisi’nin kurulduğunu dile getirdi. Gençlik Meclisi bünyesinde Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin de yer aldığını hatırlatan Gedik, kendilerine her zaman destek olan Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’ya, Kaymakam Kemal Duru’ya ve Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Harmancık Gençlik Meclisi’ne tahsis edilen ofisin açılışı gerçekleştirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 20.05.2011 | Okunma sayısı:4543

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir