Haberler

19 Mayıs’ta gençlerden birlik mesajı

Font Boyutu

21 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

19 Mayıs’ta gençlerden birlik mesajı
-Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında Orhaneli Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Orhaneli Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya gelerek birlik mesajı verdi.

İbrahim Hüsniye Çağlayan Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Orhaneli Kaymakamı Abdulhalim Can, Orhaneli Garnizon Komutanı Yunus Şahan, Orhaneli Belediye Başkan Yardımcısı Salim Aktürk, Orhaneli Kent Konseyi Genel Sekreteri Cavit Zırtlan, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Buse Kumbara, Orhaneli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhsin Böcekçi ile Bursa ve Orhaneli Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları konferans salonunda yapılan törenin ardından Sadağı Kanyonu Gençlik Yürüyüşü ile devam etti. 300’den fazla gencin katıldığı yürüyüş sonrasında yapılan halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışmaları ile devam eden etkinlik çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Buse Kumbara, 19 Mayıs Bayramı’nı bu yıl farklı olarak Orhaneli’de yaşayan gençlerle bir arada kutlamak istediklerini söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu şu zor günlerde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu ifade eden Kumbara, “Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak bugün Orhaneli’de yaşayan kardeşlerimizle bir aradayız. Bursa adına birlikte nasıl çalışmalar yapabiliriz, ne tarz projeler üretebiliriz, oturup konuşuyoruz. Orhaneli de Gençlik Meclisi çalışmaların yürütülmesi mutluluk verici. Orhaneli Gençlik Meclisi, Orhaneli ve Bursa’ya katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile bizlerden desteklerini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kumbara, “Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 21.05.2016 | Okunma sayısı:1389

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir