Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Sitenizde Yayınlayın...
Haber Yayın Tarihi: 5 Aralık 2017 Saat 12:50

‘Büyük buluşma ormanı’

05 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

‘BÜYÜK BULUŞMA ORMANI’

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ’IN GÖREVE BAŞLAMASI NEDENİYLE DÜZENLENEN BURSALILARLA BULUŞMA TOPLANTISINA ÇİÇEK GÖNDERİLMESİ YERİNE FİDAN DİKİLMESİ ÖNERİSİ KARŞILIĞINI BULDU.
  • BURSALILARIN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİĞİ BULUŞMA İÇİN AÇILAN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HESABINA 8 BİN 240 TL BAĞIŞ YAPILDI VE 824 FİDAN DİKİLMESİNE KATKI SAĞLANDI.
  • FİDAN DİKİM KAMPANYASININ DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEN BAŞKAN AKTAŞ, TÜM VATANDAŞLARA GÖSTERDİKLERİ HASSASİYET NEDENİYLE TEŞEKKÜR ETTİ.

 

BURSA - Bursa Büyükşehir belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın göreve başlaması nedeniyle düzenlenen Bursalılarla buluşma toplantısına çiçek gönderilmesi yerine fidan dikilmesi önerisi karşılığını buldu. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği buluşma için açılan Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hesabına 8 bin 240 TL bağış yapıldı ve 824 fidan dikilmesine katkı sağlandı. Fidan dikim kampanyasının devam ettiğini belirten Başkan Aktaş, tüm vatandaşlara gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

 

Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret edip, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun Bursa temaslarında gündeme gelen Bursa ile ilgili yatırımların da görüşüldüğü ziyarette, Başkan Aktaş’ın ‘büyük Bursa buluşması’ için önerdiği fidan dikim kampanyası da ele alındı.

 

824 fidanlık bağış

Başkan Aktaş’ın bir ilk olarak gerçekleştirdiği toplu ziyaret kabul programı aynı zamanda daha yeşil Bursa için de önemli bir adım oldu. Başkan Aktaş, buluşma öncesi yaptığı açıklamada, programa katılacak kurum ve kuruluşlardan çelenk ve çiçek göndermemelerini, bunun yerine Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hesabına yapacakları bağışlarla kendi adlarına birer fidan dikilmesini istemişti. Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can, Başkan Aktaş’ı ziyaretinde; büyük buluşma için fidan dikim kampanyasına katılımla ilgili bilgiler de verdi. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hizmet alanı kapsamındaki bir ormana 10 TL karşılığında 1 adet fidan dikmek isteyen Bursalılar bugüne kadar toplam 8 bin 240 TL bağış yaptı. Böylelikle 824 fidanın toprakla buluşması sağlanırken, Başkan Aktaş, kampanyaya katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, kampanyanın devam ettiğini açıkladı. Kampanyaya katılıp, kendi adlarına fidan diktirmek isteyen vatandaşlar bağışlarını; TC Ziraat Bankası Garajlar Şubesi’nin TR72 0001 0006 8647 0299 6850 01 İBAN numaralı Özel Bütçe Muhasebe Birimi hesabına “Büyükşehir Fidan Bedeli” açıklamasıyla havale yapabilecekleri gibi, bankaya elden de yatırabilecekler.

Ziyaretin sonunda Orman Bölge Müdürü Arif Can, fidan dikim sertifikasını Başkan Aktaş’a teslim etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24990_fidan_201712051251.doc
Tüm Ekleri İndirOkunma Sayısı: 1000

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
sinema
hal fiyatları
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: beyazmasa@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları