Haberler

Bayram öncesi sertifika sevinci

Font Boyutu

8 AĞUSTOS 2019 

BASIN BÜLTENİ

Bayram öncesi sertifika sevinci 

BURSA Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sağladığı ‘Kurban Kesim Elemanı Eğitimi’, sertifika töreni ile sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Bursa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ortaklığında düzenlenen ‘Kurban Kesim Elemanı Eğitimi’ne katılanlar sertifikalarını aldı. Kurban Bayramı’nda kurban kesiminin sağlıklı yapılabilmesi, kurban etlerinin doğru şekilde parçalanması ve sonrasında sağlıklı şartlarda saklanması konularında bilgilerin paylaşıldığı kursta, belge almaya hak kazanan kursiyerler, sertifika sevincini yaşadı.

Kursiyerlere belgelerini Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Mehmet Fidan, Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü İsmail Çalışkan ve Osmangazi Halk Eğitim Müdürü Mehmet Köse verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Mehmet Fidan, 88 kursiyerin sertifika aldığı törende yaptığı konuşmada, kurban kesiminde dini vecibelerin doğru şekilde yerine getirilip, sağlıklı ve hijyenik kurallara uygun kesim yapmanın önemini vurguladı. İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül de kursa gösterilen ilginin sürekli arttığını dile getirdi. Kurbanlık hayvanın kesilmesinden, etin muhafazasına kadar doğru bilginin önemli olduğuna değinen Aygül, destek olan paydaş kurumlara da  teşekkür etti. Katılımcılara, sertifikalarının yanı sıra kurs hatırası olarak kasap bıçağı ve havlu hediye edildi. 

Kurban atıkları toplama alanı

Öte yandan kurban kesiminin ardından atıkların sağlıklı şekilde toplanabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, ilçelerdeki kesim alanlarında 90 noktada atık alanları oluşturuldu, çukur açılıp kireçleme yapıldı. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 08.08.2019 | Okunma sayısı:891

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir